Porslin Kina 1800-tal
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
800 SEK
PORSLIN, 5 delar, Kina, 1800-tal, 3 skålar, lockask samt matkärl, polykrom dekor
Bruksslitage, tillverkningsdefekter, matkärlet med liten mynningsspricka, lockasken samt två skålar med nagg.
902400
2021-04-24