J Tostrup bestick
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
J TOSTRUP, bestick, 30 dlr, 1900-talets första hälft, sterlingsilver, Norge, bestående av: 1-par serveringsbestick (17 cm), 14 bakelsegafflar (13 cm), samt 14 skedar (13 cm), skaft med olikfärgad emalj, dekor av stjärnor, samtliga förgyllda, i orginaletui, total vikt ca 680 g
bruksslitage
902568
2021-04-19