Skål med lock Indien silver
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SKÅL MED LOCK, silver, reliefdekor av figurscener, höjd 19, diam ca 18 cm, sannolikt Indien, tidigt 1900-tal, ej stämplat, vikt 1778 gram
Smärre slitage, enstaka dekorelement saknas i locket
902618
2021-04-14