Skål med lock Indien silver

Skål med lock Indien silver
Skål med lock Indien silver
Skål med lock Indien silver
Skål med lock Indien silver
Skål med lock Indien silver
Skål med lock Indien silver
Skål med lock Indien silver
Skål med lock Indien silver
Skål med lock Indien silver
Skål med lock Indien silver
Skål med lock Indien silver
Skål med lock Indien silver
Skål med lock Indien silver
Skål med lock Indien silver

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

SKÅL MED LOCK, silver, reliefdekor av figurscener, höjd 19, diam ca 18 cm, sannolikt Indien, tidigt 1900-tal, ej stämplat, vikt 1778 gram

Smärre slitage, enstaka dekorelement saknas i locket

902618

2021-04-14