Smyckeset silver bergkristall
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HERIBERT ENGELBERT / STIGBERT, garnityr, silver, trappslipade bergkristaller, Stockholm 1940-tal, bestående av: örhängen, 1 par, skruvsystem, broschnål, längd 5 cm, hänge, höjd inkl. ögla 4,7 cm, ring, ringstorlek 15 mm, kedja, stavar med mellanliggande ringar, längd 63 cm, total vikt ca 48 g
Bergkristaller med nagg, hängets sten med större skada på en kant
902623
2021-04-20