Smyckeset silver bergkristall

Smyckeset silver bergkristall
Smyckeset silver bergkristall
Smyckeset silver bergkristall
Smyckeset silver bergkristall
Smyckeset silver bergkristall
Smyckeset silver bergkristall
Smyckeset silver bergkristall
Smyckeset silver bergkristall
Smyckeset silver bergkristall
Smyckeset silver bergkristall
Smyckeset silver bergkristall
Smyckeset silver bergkristall

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HERIBERT ENGELBERT / STIGBERT, garnityr, silver, trappslipade bergkristaller, Stockholm 1940-tal, bestående av: örhängen, 1 par, skruvsystem, broschnål, längd 5 cm, hänge, höjd inkl. ögla 4,7 cm, ring, ringstorlek 15 mm, kedja, stavar med mellanliggande ringar, längd 63 cm, total vikt ca 48 g

Bergkristaller med nagg, hängets sten med större skada på en kant

902623

2021-04-20