Parti silver
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PARTI SILVER, 1900-tal, 4 dlr, bestående av: skrin, blomsterdekor, Kina, stämplad LUEN WO
Shanghai, höjd ca 5, 15x8 cm, Cigarettetui, dekor med drake, ca 12x8 cm, Kina, vas, blomsterdekor, Svenska kontrollstämplar, höjd ca 12 cm, samt rökelsekar, Kina, höjd ca 11 cm, total silvervikt ca 738g
bruks- och åldersrelaterad slitage
902638
2021-04-19