Slaglåsgevär
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, 1800-tal, pipan med oktagonalt kammarstycke samt mönstervälld dekor, lås med otydlig signering, pipans längd ca 89, total längd 129 cm
Förändrat från flintlås, stock med spricka, skador
902907
2021-04-15