Kaffe- och gräddkanna silver

Kaffe- och gräddkanna silver
Kaffe- och gräddkanna silver
Kaffe- och gräddkanna silver
Kaffe- och gräddkanna silver
Kaffe- och gräddkanna silver
Kaffe- och gräddkanna silver
Kaffe- och gräddkanna silver
Kaffe- och gräddkanna silver
Kaffe- och gräddkanna silver
Kaffe- och gräddkanna silver

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KAFFE- och GRÄDDKANNA, silver, Gustaf Möllenborg (1823-1850/1930), Stockholm 1905, på tassfötter, stämplad dekor, svärtat och svarvat träskaft, höjd ca 10-21 cm, totalvikt ca 592 g

Smärre bucklor på gräddkannan

902921

2021-04-26