Egron Lundgren, Spansk flicka med blommor i håret
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
EGRON LUNDGREN (1815-1875): Spansk flicka med blommor i håret, signerad med initialer EL, akvarell och gouache, 23x16,5 cm, förgylld originalram
PROVENIENS
W.Edmund Sibeth, Christie´s, 29 mars 1884, katnr 88, (11 gns. till Cordrey)
Edward Cordrey, Christie´s, 30 april 1894, katnr 48, (8 gns. till Gooden)
För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se
902945
2021-04-18