Ljuskrona 1930-tal möjligen Italien
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LJUSKRONA, 1920/30-tal, sannolikt Italien, stomme av mässing, 7 ljuspunkter, dekor av rosor och grenverk med blad, avslut med skål i majolika med reliefdekor, otydligt monogramsignerad i skål, höjd ca 95 cm
Slitage, ej funktionstestad, SAv garanterar ej funktionen
903055
2021-04-15