Ljuskrona 1930-tal möjligen Italien

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LJUSKRONA, 1920/30-tal, sannolikt Italien, stomme av mässing, 7 ljuspunkter, dekor av rosor och grenverk med blad, avslut med skål i majolika med reliefdekor, otydligt monogramsignerad i skål, höjd ca 95 cm

Slitage, ej funktionstestad, SAv garanterar ej funktionen

903055

2021-04-15