Skålar samt fat på fot Kina

Skålar samt fat på fot Kina
Skålar samt fat på fot Kina
Skålar samt fat på fot Kina
Skålar samt fat på fot Kina
Skålar samt fat på fot Kina
Skålar samt fat på fot Kina

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKÅLAR, 2 st, samt FAT PÅ FOT, porslin, Kina, 1800-tal, polykrom dekor, längd 14-17 cm.

En skål med konstlagas kant, i övrigt bruksslitage och tillverkningsdefekter.

903366

2021-04-24