Gräddkanna silver S:t Petersburg 1825

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ERIK FRISK, mjölkkanna/gräddkanna, silver, S:t Petersburg 1825, oval, bukig,delvis godronnerad, hänkel av elfenben, invändigt förgylld, höjd 9,5 cm, vikt 132 g

smärre lagningar
ojämn fotkant

903434

2021-04-18