Porslin Kina
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PORSLIN, 8 dlr, Kina, 1800-tal, 3 vaser, 2 tekannor, 2 lockdosor samt kanna, höjd 7- 15,5 cm
Två delar lagade, en vas med sprickor, lock med nagg, i övrigt bruksslitage och tillverkningsdefekter
903622
2021-04-24