Otto Schulz tillskriven 2 clubfåtöljer
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
OTTO SCHULZ, tillskriven, clubfåtöljer, ett par, tidigt 1900-tal, oxblodsfärgat skinn med pärlspikad dekor i mässing, sittplymå av textil, rygghöjd 71, bredd 63, sitthöjd 37 cm
Solblekt skinn, åldersrelaterat slitage/patina
903626
2021-04-17