Mässingsfat 3 st
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
FAT samt SKÅL, mässing, 3 dlr, tidigt 1900-tal, signerade SK, Tyskland, varav ett runt fat, diameter ca 29 cm, resp. ovalt ca 28x17 cm, samt en skål ca 27x16 cm
smärre bruks- och åldersrelaterat slitage
903635
2021-04-18