Louise Adelborg Rörstrand
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 200 SEK
LOUISE ADELBORG (1885-1971): "Kamé", 42 dlr, matservis, för Rörstrand, porslin, förgylld kantbård, bestående av: 12 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 5 serveringsfat, samt burk med med lock
smärre slitage, en tallrik med nagg
903660
2021-04-18