Louise Adelborg Rörstrand

Louise Adelborg Rörstrand
Louise Adelborg Rörstrand
Louise Adelborg Rörstrand
Louise Adelborg Rörstrand
Louise Adelborg Rörstrand
Louise Adelborg Rörstrand
Louise Adelborg Rörstrand
Louise Adelborg Rörstrand

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 200 SEK

LOUISE ADELBORG (1885-1971): "Kamé", 42 dlr, matservis, för Rörstrand, porslin, förgylld kantbård, bestående av: 12 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 5 serveringsfat, samt burk med med lock

smärre slitage, en tallrik med nagg

903660

2021-04-18