Matsalsgrupp Åmells möbler Sergel
Klubbat för:
42 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MATSALSGRUPP, 13 dlr, 1900-talets senare del, Åmells möbler, Gamla Sverige, "Sergel", rokokostil, består av 1 bord 10 stolar, 2 karmstolar samt två förlängningsbord, alla plakettmärkta, textilklädda i två olika mönster, 2 iläggsskivor, matbordets höjd ca 73, ca 165x120, sitthöjd ca 46, iläggsskivor á 47, förlängningsbord á 180 cm
Bruksslitage, enstaka repor och fläckar
903731
2021-04-18