Matsalsgrupp Åmells möbler Sergel

Klubbat för:

42 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

MATSALSGRUPP, 13 dlr, 1900-talets senare del, Åmells möbler, Gamla Sverige, "Sergel", rokokostil, består av 1 bord 10 stolar, 2 karmstolar samt två förlängningsbord, alla plakettmärkta, textilklädda i två olika mönster, 2 iläggsskivor, matbordets höjd ca 73, ca 165x120, sitthöjd ca 46, iläggsskivor á 47, förlängningsbord á 180 cm

Bruksslitage, enstaka repor och fläckar

903731

2021-04-18