Karl Hartung krita

Karl Hartung krita
Karl Hartung krita
Karl Hartung krita
Karl Hartung krita
Karl Hartung krita
Karl Hartung krita
Karl Hartung krita
Karl Hartung krita
Karl Hartung krita
Karl Hartung krita
Karl Hartung krita
Karl Hartung krita

Klubbat för:

46 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

KARL HARTUNG (1908-1967): Komposition, signerad och daterad Hartung -55, krita på linneduk, ca 293x157 cm

PROVENIENS: Riksförbundet för bildande konst, Utställning: Tysk Nutidskonst, Nr. 165

"Ett samlarhem"

Veck, slitage, fuktfläckar

903749

2021-04-15