Toilette Karl Johan
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOILETTEBORD, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fanérat i mahogny, formpressade beslag, balustrad med svarvade voluter, svärtad och bronserad pelarfot, total höjd ca 140, 84x41 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
Bruskslitage, smärre fanérskador/ bortfall och märken, längsgående spricka, dekordelar m smärre skador
904032
2021-04-20