Toilette Karl Johan

Toilette Karl Johan
Toilette Karl Johan
Toilette Karl Johan
Toilette Karl Johan
Toilette Karl Johan
Toilette Karl Johan
Toilette Karl Johan
Toilette Karl Johan
Toilette Karl Johan
Toilette Karl Johan
Toilette Karl Johan
Toilette Karl Johan
Toilette Karl Johan
Toilette Karl Johan

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TOILETTEBORD, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fanérat i mahogny, formpressade beslag, balustrad med svarvade voluter, svärtad och bronserad pelarfot, total höjd ca 140, 84x41 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Bruskslitage, smärre fanérskador/ bortfall och märken, längsgående spricka, dekordelar m smärre skador

904032

2021-04-20