Ljuskrona 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSKRONA , 1800-talets andra hälft, för 12 ljus, stomme i smide, behängd med olikfärgade prismor, delvis fruktformade, höjd ca 87, diameter 66 cm
En ljushållare saknas, saknar delvis prismor, delvis sned, skador
904044
2021-04-17