Ljuskrona 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

4 400 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

LJUSKRONA , 1800-talets andra hälft, för 12 ljus, stomme i smide, behängd med olikfärgade prismor, delvis fruktformade, höjd ca 87, diameter 66 cm

Kuntoraportti

En ljushållare saknas, saknar delvis prismor, delvis sned, skador

904044

Päivämäärä:

2021-04-17