Bordsur

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JAPY FRERES & CIE, bordsur, 1800-tal, Frankrike, lejon med klockan på ryggen, brons delvis patinerad, urtavla i emalj, sockel i vit marnor, pendel och nyckel finns, höjd ca 29 cm

Ingår i temaauktionen Grand Tour

Bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej

904095

2021-04-25