Salongsmöbel Art Deco
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SALONGSMÖBEL, 6 dlr., fanerad i mahogny, 1930-tal, Art Deco, intarsiadekor, blå klädsel, brännmärkt "Upsala Möblerings AB 1935", bestående av: soffa, 2 fåtöljer, 2 stolar samt klaffbord, soffans längd ca 200 cm
Slitage, ytskador, klädseln med skador
904131
2021-04-22