Alfred Manessier "Cymbalum"

Alfred Manessier
Alfred Manessier
Alfred Manessier
Alfred Manessier
Alfred Manessier
Alfred Manessier
Alfred Manessier
Alfred Manessier
Alfred Manessier
Alfred Manessier
Alfred Manessier
Alfred Manessier

Klubbat för:

2 200 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

ALFRED MANESSIER (1911-1993): "Cymbalum", 4 st färgakvatint, signerade och numrerade 28/72, bladstorlekar 37,5 x 27,5 cm, samt häfte med poesi på franska av Guillevic, häftet numrerat 28/75 samt signerat av både Alfred Manessier och Guillevic, Fequet et Bouder och Atelier Lacourière & Frélaut, Le Vent d´Arles, 1973, i textilklädd kasett, 41 x 31 cm.

Zustandsbeschreibung

Kasetten något blekt med fläckar, i övrigt fint bruksskick.

904160

2021-04-25