Oidentifierad konstnär Kina

Oidentifierad konstnär Kina
Oidentifierad konstnär Kina
Oidentifierad konstnär Kina
Oidentifierad konstnär Kina

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

AKVARELL, på siden, Kina, sekelskiftet 18/1900, landskap med bambukvistar i solnedgång, kalligrafi, ett sigill, ca 15x32,5 cm

PROVENIENS: Appay, 24 Rue de la Paix, Paris

Fuktfläckar på bakstycke och passepartout, ej examinerad ur ram

904176

2021-04-25