Oidentifierad konstnär Kina
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
AKVARELL, på siden, Kina, sekelskiftet 18/1900, landskap med bambukvistar i solnedgång, kalligrafi, ett sigill, ca 15x32,5 cm
PROVENIENS: Appay, 24 Rue de la Paix, Paris
Fuktfläckar på bakstycke och passepartout, ej examinerad ur ram
904176
2021-04-25