Skålfat Kina 1700-tal

Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

SKÅLFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av figurer och vattenbuffel under tall i underglasyrblått, diameter ca 35 cm

Kuntoraportti

Nagg, sprickor

904428

Päivämäärä:

2021-04-19