Skålfat Kina 1700-tal
Klubbat för:
5 200 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
SKÅLFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av figurer och vattenbuffel under tall i underglasyrblått, diameter ca 35 cm
Kuntoraportti
Nagg, sprickor
904428
Päivämäärä:
2021-04-19