Alvar Aalto två stolar modell 69

Klubbat för:

100 EUR

Utropspris

200 EUR

ALVAR AALTO, STOLAR, ett par, modell 69, Artek, 1950/60-tal, lackad björk med textilklädsel, bredd 43,5 cm, sitthöjd 44 cm, total höjd 74,5 cm.

Ställvis omfattande slitage och märken.

904453

2021-04-20