Matservis Rosenthal

Matservis Rosenthal
Matservis Rosenthal
Matservis Rosenthal
Matservis Rosenthal
Matservis Rosenthal
Matservis Rosenthal
Matservis Rosenthal
Matservis Rosenthal
Matservis Rosenthal
Matservis Rosenthal
Matservis Rosenthal
Matservis Rosenthal
Matservis Rosenthal
Matservis Rosenthal

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROSENTHAL, matservis, 70 dlr, C. Fr Lareen, porslin, blomsterdekor samt förgyllda kanter, bestående av: 24 mattallrikar, 12 assietter, större 11 assietter, små 12 djupa tallrikar, 6 uppläggningsfat av olika storlek, kakfat på fot, karott, 2 terriner av olika storlek, samt såsskål

smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, locket till mindre terrinn med lagning

904476

2021-04-19