Sylvia Leuchovius vas samt skål

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SYLVIA LEUCHOVIUS (1915-2003) keramik, 2 delar bestående av vas samt skål, Rörstrand, glaserat stengods, monogramsignerad S.L samt stämplat Rörstrand, vas höjd ca 23 cm, skålens diameter ca 14 cm

Bruksslitage

904502

2021-04-21