Blå Måsen Bing & Gröndahl
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BING & GRÖNDAHL, servis, 58 dlr, "Blå Måsen" samt "Blå Ton", andrasortering, bestående av: kanna, sockerskål, gräddkanna, såsskål, 6 uppläggningsfat, 12 kaffekoppar med fat, 12 mattallrikar diam 22 cm, 12 mattallrikar diam 25 cm, 12 djupa tallrikar diam 21 cm
Bruksslitage, enstaka nagg förekommer
904684
2021-04-26