Collier sötvattenpärlor

Collier sötvattenpärlor
Collier sötvattenpärlor
Collier sötvattenpärlor
Collier sötvattenpärlor
Collier sötvattenpärlor
Collier sötvattenpärlor

Klubbat för:

650 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

COLLIER, 1900-talets andra hälft, odlade sötvattenspärlor ca 6,5-8 mm, kulformat lås, längd ca 84 cm

Zustandsbeschreibung

Pärlor med naturliga tillväxtmärken samt gördlar, pärlor med slitage

904690

2021-04-19