Klubbat för:
650 SEK
Schätzwert
1 000 SEK
Beschreibung
COLLIER, 1900-talets andra hälft, odlade sötvattenspärlor ca 6,5-8 mm, kulformat lås, längd ca 84 cm
Zustandsbeschreibung
Pärlor med naturliga tillväxtmärken samt gördlar, pärlor med slitage
904690
2021-04-19
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner