Märtha Bolin-Clason, Porträtt av Gustav, olja
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988): Liten pojke med blommor (Gustav Clason), signerad och daterad M B-C 1939, olja på pannå, 24,5x27 cm
PROVENIENS:
Märtha Bolin-Clason (1902-1988),
hennes son arkitekt Gustaf Clason (1935-2005),
därefter privat samling
904757
2021-04-19