Kichigoro Uyeda skålar silver
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KICHIGORO UYEDA, skålar, 2 st., sterlingsilver, Tokyo, Japan, 1900-talets första hälft/mitt, med infällda mynt, stämplade"Sterling K Uyeda 950", diameter 7,5 cm, total vikt 50 g
Bruksslitage.
904828
2021-04-25