Kichigoro Uyeda skålar silver

Kichigoro Uyeda skålar silver
Kichigoro Uyeda skålar silver
Kichigoro Uyeda skålar silver
Kichigoro Uyeda skålar silver
Kichigoro Uyeda skålar silver
Kichigoro Uyeda skålar silver

Klubbat för:

800 SEK

2 000 SEK

KICHIGORO UYEDA, skålar, 2 st., sterlingsilver, Tokyo, Japan, 1900-talets första hälft/mitt, med infällda mynt, stämplade"Sterling K Uyeda 950", diameter 7,5 cm, total vikt 50 g

Bruksslitage.

904828

2021-04-25