Stekfat Kina 17/1800-tal

Stekfat Kina 17/1800-tal
Stekfat Kina 17/1800-tal
Stekfat Kina 17/1800-tal
Stekfat Kina 17/1800-tal
Stekfat Kina 17/1800-tal
Stekfat Kina 17/1800-tal
Stekfat Kina 17/1800-tal
Stekfat Kina 17/1800-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

2 000 SEK

STEKFAT, porslin, Kina, 17/1800-tal, oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, ca 38x29 cm

Enstaka nagg, tillverkningdefekter

904856

2021-04-20