Urna i porslin, 1700/1800 tal

Urna i porslin,  1700/1800 tal
Urna i porslin,  1700/1800 tal
Urna i porslin,  1700/1800 tal
Urna i porslin,  1700/1800 tal
Urna i porslin,  1700/1800 tal
Urna i porslin,  1700/1800 tal
Urna i porslin,  1700/1800 tal
Urna i porslin,  1700/1800 tal
Urna i porslin,  1700/1800 tal
Urna i porslin,  1700/1800 tal

Klubbat för:

9 200 SEK

4 000 SEK

URNA I PORSLIN, 1700/1800-tal, med genombrutet trälock, Kina, dekor i underglasyrblått, ca höjd inkl. lockknopp 56 cm.

Lagade sprickor, bruks och åldersrelaterat slitage

904861

2021-04-24