Etsning Carl Hårleman Jean E. Rehn
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ETSNING, "Ortographia Rogi in Sacello Magni Gvstavi", Interiör från Gustavianska gravekoret i Riddarholmskyrkan, med stoftet efter Ulrika Eleonora d.a, förlaga av Carl Hårleman, Graverat av Jean E. Rehn, dagermått ca 49x39 cm
PROVENIENS:
Lars Lundins samling
Löst blad med passpartou
904909
2021-04-26