Etsning Carl Hårleman Jean E. Rehn

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ETSNING, "Ortographia Rogi in Sacello Magni Gvstavi", Interiör från Gustavianska gravekoret i Riddarholmskyrkan, med stoftet efter Ulrika Eleonora d.a, förlaga av Carl Hårleman, Graverat av Jean E. Rehn, dagermått ca 49x39 cm

PROVENIENS:
Lars Lundins samling

Löst blad med passpartou

904909

2021-04-26