Brännvinsschatull
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRÄNNVINSSCHATULL, med 4 flaskor samt 15 glas, 1800-talets andra hälft, rotfanér, mässingsbeslag, Boulle-arbete med mässing, pärlemor, jakaranda samt ebenholts, höjd ca 28, 33x24 cm
Åldersrelaterat slitage, undersida med brott, nyckel saknas
904985
2021-04-26