Brännvinsschatull

Brännvinsschatull
Brännvinsschatull
Brännvinsschatull
Brännvinsschatull
Brännvinsschatull
Brännvinsschatull
Brännvinsschatull
Brännvinsschatull
Brännvinsschatull
Brännvinsschatull

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BRÄNNVINSSCHATULL, med 4 flaskor samt 15 glas, 1800-talets andra hälft, rotfanér, mässingsbeslag, Boulle-arbete med mässing, pärlemor, jakaranda samt ebenholts, höjd ca 28, 33x24 cm

Åldersrelaterat slitage, undersida med brott, nyckel saknas

904985

2021-04-26