Väggpendyl

Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VÄGGPENDYL, urtavlan märkt Joh. Nyberg, Stockholm (Johan N, 1740-1801), gustaviansk, 1700-talets slut, höjd ca 87 cm, pendel och nyckel finns

Slitage, mindre förgyllningsbortfall

905059

2021-04-26