Skåp med överdel, England
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÅP MED ÖVERDEL, England, 17/1800-tal, massiv ek, handtag i mässing, 5 lådor, överdel med krokar, Mått underdel ca, höjd 78, längd 150, djup 37 cm. Mått överdel ca, höjd 117, längd 150, djup utan fot 15 cm.
Bruks och åldersrelaterat slitage, repor, märken, spricka, patina
905109
2021-04-21