Skåp med överdel, England

Skåp med överdel, England
Skåp med överdel, England
Skåp med överdel, England
Skåp med överdel, England
Skåp med överdel, England
Skåp med överdel, England
Skåp med överdel, England
Skåp med överdel, England
Skåp med överdel, England
Skåp med överdel, England

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SKÅP MED ÖVERDEL, England, 17/1800-tal, massiv ek, handtag i mässing, 5 lådor, överdel med krokar, Mått underdel ca, höjd 78, längd 150, djup 37 cm. Mått överdel ca, höjd 117, längd 150, djup utan fot 15 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage, repor, märken, spricka, patina

905109

2021-04-21