Tallrikar Kina Kanton
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, 8 dlr, porslin,Kina, 1800-talets andra hälft, Kanton, varav 5 st fat med diameter ca 24 cm, 2 fat med 21 cm i diameter samt 1 fat med diameter 20 cm
bruks- och åldersrelaterat slitage, nagg
905110
2021-04-24