pegel med konsolbor empire
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, empire, 1800-talets första hälft, förgylld och bronserad, lunettformat krön, dekor av fascesstav, lejonmaskaroner, konsolbordet med fläkt örn, marmorskivor, bordets höjd 80, 71x34, spegel 162x76 cm
Slitage, delvis senare förgyllning, sprickor.
905111
2021-04-22